Top of this page
Skip navigation, go straight to the content

Jesus (Hiszpania)

Jesús zachorował na Parkinsona w 1985 roku. Początkowo choroba przejawiała się trudnością z utrzymaniem równowagi, czym się nie martwił, gdyż zdarzało się to wyłącznie w stresujących sytuacjach. Po raz pierwszy zaczął odczuwać niepokój, kiedy podczas chodzenia jego ręka przestała się ruszać.

Dopiero 10 lat później, w 1995 roku, w wieku 43 lat, pracując nad doktoratem, Jesús postanowił zasięgnąć rady lekarza. Został skierowany do lekarza neurologa, który wypisał mu receptę, ale nie postawił diagnozy. Jesús od razu zorientował się, że przepisane lekarstwo jest stosowane w leczeniu choroby Parkinsona, ale nie przyszło mu do głowy, że on także może być chory na Parkinsona. Podczas drugiej wizyty u neurologa Jesús przeszedł test, który jednoznacznie potwierdził, że cierpi na chorobę Parkinsona. Kontynuując leczenie, wspólnie z neurologiem zauważyli zdecydowaną poprawę, polegającą na złagodzeniu objawów choroby.

Jako były profesor historii sztuki Jesús bardzo cieszył się na myśl o powrocie do pracy dwa razy w tygodniu w charakterze wykładowcy dla uczelni amerykańskich, które prowadziły zajęcia w Hiszpanii. Ponadto pisuje artykuły na temat sztuki dla lokalnych wydawnictw. Chcąc jak najlepiej zaadoptować się do życia z Parkinsonem, Jesús poczynił kilka małych, ale praktycznych zmian, by z większą łatwością poruszać się po domu. Kontynuuje leczenie i dostosowuje się do zaleceń swojego neurologa. Jesús wierzy, że nie należy martwić się o przyszłość i robi wszystko, by każdego dnia jak najpełniej korzystać z życia.